Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal Kimlik Tasarımı Nedir ? 

Kurumsal Kimlik basit  bir şekilde,  firmanın ya da kuruluşun kendini ifade etme biçimi olarak tanımlanabilir. Kurumsal kimlik belirli ve zorunda kalmadıkça değiştirilemez kurallara bağlıdır. Bu kurallar, firmanın logosunun nasıl kullanılacağından, internetten sitelerinden kullanılan yazı fontuna, antetli kağıttan vefat ilanına, kartvizit tasarımından faaliyet raporuna kadar her şeyin hangi ölçüde , hangi boyutta ve nasıl kullanılacağına dair belirtilmiştir.

Bunun kötü örneklerini çevremizde her gün görmekteyiz, bir çok firmanın logosu kartvizitte farklı, tabelade farklı, broşürde farklı, renkler, yazılar hepsinde birbirinden farklı ve hepsi gelişi güzel , kafasına göre yapılmış durumda ! İşte , firma tarafından önemsenmeyen bu detaylar, firmanın her geçen gün kurumsallaşma yolundan uzaklaşmasına, tabi caizse kendi idam fermanını imzalamasına yol açmaktadır.

Biz, OSMANLI MEDYA olarak, bünyemizden bulunan profesyonel kurumsal kimlik tasarımcıları ile, firmalara bu konuda profesyonel hizmet sunmaktayız.

Siz Hayal Edin Biz Kodlayalım !

Benzer Yazılar